©Христо Тужаров, 2008
|
МУЛТИМЕДИЙНИ ТЕХНОЛОГИИ
|
ИТОЛОГИЯ ОРГАНИЗАЦИОННА СТРУКТУРА НА ИТОЛОГИЯТА СТРУКТУРА НА ЗНАНИЯТА В ИТОЛОГИЯТАМУЛТИМЕДИЙНИ КЛЮЧОВИ ТЕХНОЛОГИИ МУЛТИМЕДИЙНИ ИНСТРУКЦИИ НА ПРОЦЕСОРА ОБРАБОТКА НА СИГНАЛИ (signal processing)
|
Мултимедийни технологии
Мултимедийните информационни технологии са едно от най-перспективните и популярни направления в информатиката.
Благодарение на практическото им внедряване в началото на 90-те година на миналия век, започна процес на информатизация, т.е навлизане на компютрите във всички области на живота на човека.
Днес сме изправени пред ново предизвикателство – мултимедийна революция, благодарение на развитието на обектните мултимедийни технологии. Тази революция е част от петата информационна революция – информационна магистрала. Началото поставено от Интернет и обектната мултимедия предвещава кардинални промени в общуването и взаимоотношенията на хората.
Определение за мултимедийна технологияМултимедийните технологии имат за цел създаване на продукт, съдържащ "колекция от изображения, текстове и данни, които се съпровождат от звук, видео, анимация и други визуални ефекти (Simulation), включващи интерактивен интерфейс и други механизми за управление".
Това определение е формулирано през 1988 год. от Европейската комисия, занимаваща се с проблемите по внедряване и използване на нови технологии.
Основни принципи на мултимедийните технологии
Възможности на мултимедийните технологии
* видеофрагменти от филми, видеозаписи и т.н , * функции "стоп-кадър", * покадрового "разлистване" на видеозаписи;
*бази данни, * методи за обработка на образи, анимации и т.н.
Видове мултимедийни технологии
|